Документи

Книга 3 | Розділ 3. Настрої городян у перші місяці війни
Книга 3 | Розділ 6. Мирне населення в окупованому Києві. Настрої. Життя і смерть
Книга 4 | Розділ 3. Політика нацистської Німеччини на окупованій Україні. Ідеологічні основи та пропагандистська підтримка. Національний, релігійний і культурний аспекти. Ставлення до населення і військовополонених

Постанова № 20 голови міста Києва В.Багазія від 16 січня 1942 р. про порядок реєстрації та продажу друкарських машинок, виконання друкарських робіт на дому

16 січня 1942 р.

Текст (укр.)

 

Подання Адміністративного відділу

Керівник Адмінвідділу (Коломацькій)

 

Постанова № 20

Голови міста Києва

„16” січня 1942 року

„Про порядок реєстрації друкарських машинок, перевласнення їх та виконання друкарських робіт на дому”.

 

1. Забороняється всім міськиv та громадським установам, а також приватним особам купувати або набувати іншими шляхами від установ, підприємств, крамниць, а також від приватних осіб друкарські машинки, не зареєстровані в Адмінвідділі Управи міста Києва. на купівлю-продаж друкарської машинки повинно одержати дозвіл, для чого і покупець і продавець з’являються до Адмінвідділу з реєстраційним свідоцтвом, на якому Адмінвідділ відмічає факт перевласнення друкарської машинки.

2. Заводи та майстерні, які виробляють або ремонтують друкарські машинки, зобов’язані завести у себе окремі реєстраційні книжки, в яких повинні реєструвати кожну знову випущену заводом або майстернею друкарську машинку. В реєстраційній книжці повинні бути такі групи: а) порядковий нумер реєстрації машинки, який вважається нумером машинки; б) система або назва машинки; в) назва шрифту (український, латинський); г) прізвище та адреса покупця машинки, а також нумер дозволу на продаж машинки, що його видав Адміністративний відділ. Зразок шрифта прикладається до справи про реєстрацію. Нумер реєстрації та система або назва машинки повинні бути відображені на самій машинці.

3. Всі машинки, що їх випускають заводи та майстерні, повинно реєструвати в Адміністративному відділі й одержати на кожну машинку реєстраційне посвідчення, яке про продажу машинки передається покупцеві з відміткою Адміністративного відділу про перевласнення.

4. Заводи та майстерні мають право продавати тільки зареєстровані нові машинки, причому продаж повинно оформлювати порядком зазначеним в п. 1 цієї постанови.

5. При здачі друкарської машинки в ремонт власник машинки повинен пред’явити заводу або майстерні реєстраційне свідоцтво, видане Адміністративним відділом. Заводу та майстерні забороняється приймати машинки до ремонту без цього посвідчення.

6. Якщо власник машини, крім ремонту дає замовлення на зміну шрифта, то він повинен одержати від Адміністративного відділу дозвіл на заміну шрифта й пред’явити його заводові. Після зміни шрифта завод засвідчує зразок шрифта й передає його власникові машинки для перереєстрації машинки в Адміністративному відділі. Завод передає власникові машину зі зміненим шрифтом тільки після пред’явлення їх нового реєстраційного свідоцтва.

7. Особи, які провадять друкарські роботи за окремим замовленнями у себе на дому, повинні зголоситься в Адміністративному відділі, який видає їм пронумерований та пронумерований журнал для запису всіх замовлень.

В журналі повинні бути такі графи 1) час прийому замовлення, 2) прізвища та повна адреса замовника, 3) короткий зміст виконаної роботи, 4) час здачі роботи замовникові, який повинен розписатися.

8. За порушення цієї постанови Управи Міста Києва через Адміністративний відділ накладає на винних штраф, або призначає примусову працю.

Нагляд за виконанням цієї постанови покладається на Адміністративний відділ Управи м. Києва.

 

Голова міста                                                                         /Багазій/

Погоджено:

з правничим відділом

з Відділом інформації

 

З оригіналом згідно:

Секретар протокольної частини

Керування справами Управи м. Києва                                                                      /підпис/

 

 

ДАКО, ф. Р–2412, оп. 2, спр. 1, арк. 35-36.